Tanie linie lotnicze


Tanie linie lotnicze


Bilety lotnicze - Wyszukaj najtańszy!

Linie lotnicze

Rezerwacja biletów lotniczych

Latanie - forum dyskusyjne

Tanie linie lotnicze - Promocje


Wrocław (WRO) - promocje tanich linii lotniczych z Wrocławia

Port lotniczy Wrocław-Strachowice imienia Mikołaja Kopernika to międzynarodowe lotnisko położone w odległości około 10 kilometrów na południowy zachód od Wrocławia. Samo lotnisko powstało już w roku 1938, początkowo było jednak zaliczane do obiektów wojskowych, powstało bowiem przede wszystkim w celu zaspakajania potrzeb niemieckiego lotnictwa wojskowego. Pierwsze loty cywilne zaczęły być przez nie obsługiwane już w czerwcu 1945 roku, choć do roku 2010 z głównej drogi startowej korzystało również wojsko. W 2007 roku wrocławskie lotnisko po raz pierwszy obsłużyło w ciągu roku więcej niż milion pasażerów. Dziś jest to piąty co do wielkości port lotniczy w naszym kraju z uwagi na liczbę odprawianych pasażerów, lotnisko we Wrocławiu ustępuje zatem wyłącznie portom lotniczym zlokalizowanym w warszawie, Krakowie, Gdańsku oraz Katowicach.

Linie lotnicze latające z Wrocławia

Podróżni, którzy decydują się na loty z Wrocławia mogą obecnie liczyć na ofertę przygotowaną przez siedem regularnych linii lotniczych. Wśród nich na szczególna uwagę zasługuje LOT organizujący połączenia lotnicze Wrocławia z Monachium i Frankfurtem nad Menem, Lufthansa zabierająca pasażerów z Wrocławia do Frankfurtu oraz skandynawskie linie lotnicze SAS, dzięki którym możliwe staje się szybkie połączenie lotnicze Wrocławia z duńską Kopenhagą. Powodów do narzekania nie mają zresztą i ci podróżni, którzy są zainteresowani połączeniami krajowymi. LOT oraz EuroLOT umożliwiają im szybkie i często w promocjach - tanie loty z Wrocławia do Warszawy i Gdańska, natomiast ich nowy konkurent – OLT Express – promuje połączenia Wrocławia z Krakowem, Łodzią i Poznaniem kusząc jednocześnie przystępnymi cenami poprzez promocje biletów lotniczych do Gdańska i Warszawy.

Promocje tanich linii

Tanie loty z Wrocławia są ciekawą alternatywą i dla tych podróżnych, których interesują oferty tak zwanych tanich linii lotniczych. Wizz Air gwarantuje promocje na przeloty do z Wrocławia do Londynu, Eindhoven, Dortmundu oraz Paryża, natomiast RyanAir umożliwia połączenia lotnicze w promocjach i niskich cenach z Barceloną, Brukselą, Liverpoolem, Malagą, Glasgow, Mediolanem i Rzymem.

W sezonie letnim dodatkowym atutem portu lotniczego we Wrocławiu okazują się być loty czarterowe, dzięki którym możliwe staje się szybkie dotarcie do najbardziej znanych kurortów. Połączenia z Burgas, Dubrownikiem, egipskim Szarm el-Szejk i greckim portem lotniczym Korfu już od jakiegoś czasu są wizytówką Wrocławia, podróżni mogą przy tym liczyć i na to, że w sezonie ze stolicy Dolnego Śląska uda im się dostać również do Tunisu oraz na portugalską Maderę.Tanie linie lotnicze : Warszawa | Kraków | Gdańsk | Wrocław | Katowice | Szczecin | Łódź

Copyright © 2005 - 2014 lotnicze-linie.pl | O serwisie | Współpraca | Kontakt | Strony