Tanie linie lotnicze


Tanie linie lotnicze


Bilety lotnicze - Wyszukaj najtańszy!

Linie lotnicze

Rezerwacja biletów lotniczych

Latanie - forum dyskusyjne

Tanie linie lotnicze - Promocje


Lotnisko Szczecin (SZZ) - linie lotnicze - promocje biletów

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów imienia NSZZ "Solidarność" to międzynarodowe lotnisko znajdujące się w odległości około 33 kilometrów na północny wschód od centrum miasta, w pobliżu wsi Glewice oraz miasta Goleniów. Samo lotnisko powstało już w roku 1953, przez wiele lat wykorzystywane było jednak wyłącznie w celach wojskowych. W 1967 roku podjęto decyzję o wydzieleniu na terenie lotniska jego części cywilnej. Decyzja była spowodowana koniecznością odciążenia portu lotniczego Szczecin-Dąbie i przyczyniła się do podejmowanych kilkakrotnie prac modernizacyjnych. Przełomowym momentem w historii szczecińskiego lotniska wydaje się być rok 2001. Właśnie wtedy oddano do użytku nowy terminal pasażerski podejmując jednocześnie decyzję o dalszej rozbudowie portu lotniczego. W roku 2005 lotnisko po raz pierwszy obsłużyło więcej niż 100 tysięcy podróżnych, najlepszym rokiem w historii portu lotniczego w podszczecińskim Goleniowie okazał się zaś 2008, gdy liczba ta po raz pierwszy (i jak dotąd jedyny) przekroczyła 300 tysięcy. Obecnie jest to dziesiąte lotnisko pasażerskie w kraju pod względem liczby odprawianych w nim pasażerów.

Tanie linie lotnicze Szczecin

Pasażerowie wylatujący z Goleniowa mogą liczyć przede wszystkim na regularne tanie loty ze Szczecina do Oslo organizowane przez linie Norwegian, sporym zainteresowaniem cieszą się jednak również loty obsługiwane przez Ryanair. Dzięki tanim liniom lotniczym ze Szczecina można dostać się między innymi do Dublina i Edynburga, stale odbywają się przy tym także promocyjne loty do Liverpoolu oraz Londynu.

Bilety lotnicze na loty krajowe ze Szczecina

Podróżni, których interesują połączenia krajowe również nie maja powodów do narzekania. EuroLOT oferuje im bilety lotnicze w promocjach na przeloty ze Szczecina do Warszawy, sporym zainteresowaniem cieszą się przy tym również loty do Krakowa oraz Poznania. Nowe linie lotnicze OLT Express planują również wprowadzenie stałych lotów do Gdańska, a ich oferta przewiduje konkurowanie z LOT-em i tanie połączenia z Warszawą i Poznaniem. Stosunkowo duże oddalenie Szczecina od innych większych polskich miast pozwala zresztą domniemać, że to właśnie komunikacja krajowa może okazać się rozwiązaniem, które w przyszłości zwiększy popularność szczecińskiego lotniska.

Oferta lotniska w podszczecińskim Goleniowie to także połączenia czarterowe, których szczególnie duża liczba pojawia się w tak zwanym okresie wakacyjnym. Latem z portu lotniczego w Szczecinie można zatem odlecieć między innymi do Egiptu, Tunezji oraz Turcji.Tanie linie lotnicze : Warszawa | Kraków | Gdańsk | Wrocław | Katowice | Szczecin | Łódź

Copyright © 2005 - 2014 lotnicze-linie.pl | O serwisie | Współpraca | Kontakt | Strony