Tanie linie lotnicze


Tanie linie lotnicze


Bilety lotnicze - Wyszukaj najtańszy!

Linie lotnicze

Rezerwacja biletów lotniczych

Latanie - forum dyskusyjne

Tanie linie lotnicze - Promocje

Łódź (LCJ) - Tanie Linie Lotnicze latające do Łodzi - Promocje na loty

Port Lotniczy Łódź imienia Władysława Reymonta to międzynarodowe lotnisko położone w odległości około 6 kilometrów od centrum miasta. Jego otwarcie nastąpiło w roku 1925, wtedy tez uroczyście zainaugurowano pierwsze połączenia lotnicze (między innymi: z Warszawą, Poznaniem oraz z Wilnem). Lotnisko obsługiwało regularne połączenia pasażerskie aż do końca lat sześćdziesiątych, wtedy jednak podjęto decyzję o jego zamknięciu. Podróżni skoncentrowali się przede wszystkim na samolotach wylatujących z portu lotniczego w Warszawie, a łódzkie lotnisko wykorzystywane było głównie w celach ratunkowych. Walka o zmianę takiego stanu rzeczy ruszyła już na początku lat dziewięćdziesiątych, a w 1996 roku łódzki port lotniczy zyskał status portu międzynarodowego.

Linie lotnicze promocje na tanie loty

Najnowsza historia łódzkiego lotniska to przede wszystkim jego dalsza modernizacja oraz walka o zainteresowanie ze strony kolejnych linii lotniczych. Okazuje się przy tym, że wysiłki Łodzian z wolna zaczynają przynosić widoczne rezultaty. Nowe tanie linie OLT Express oferują regularne loty z Łodzi do Gdańska oraz Wrocławia, podróżni mogą przy tym korzystać z oferty przygotowanej przez tanie linie lotnicze – Raynair oraz Wizz Air. Te pierwsze umożliwiają między innymi szybkie dostanie się do niemieckiej Bremy, Bristolu. Mają także promocje na loty z Łodzi do Dublina, Edynburga, Liverpoolu, Londynu, a także do Rzymu i Oslo. Z kolei Wizz Air oferuje promocje biletów lotniczych na połączenia w kierunku Dortmundu oraz stolicy Wielkiej Brytanii.

Osoby zainteresowane dalszym rozwojem portu lotniczego w Łodzi uważają również, że szansą dla niego mogą okazać się również loty czarterowe, które odbywać się będą w miesiącach letnich. Dzięki czarterom Łodzianie mogą wybrać się w promocyjnych cenach między innymi do Bułgarii, Izraela, Turcji, Grecji, Tunezji i Egiptu, trwają przy tym negocjacje z kolejnymi przewodnikami, którzy zagwarantowaliby połączenia z innymi miejscowościami atrakcyjnymi turystycznie, w których Polacy chętnie spędzają wakacje.

Mieszkańcy Łodzi zwracają uwagę na to, że to właśnie najbliższe lata mogą okazać się kluczowe dla ich portu lotniczego. Musi on nie tylko zaznaczyć swoją obecność w świadomości podróżnych, ale również przedstawiać ofertę konkurencyjną dla tej, jaką oferuje warszawskie lotnisko Okęcie, z którego usług zazwyczaj korzystają mieszkańcy regionu. Od powodzenia tego rodzaju działań może być uzależniona przyszłość lotniska, one też zadecydują o kierunkach jego dalszego rozwoju.Tanie linie lotnicze : Warszawa | Kraków | Gdańsk | Wrocław | Katowice | Szczecin | Łódź

Copyright © 2005 - 2014 lotnicze-linie.pl | O serwisie | Współpraca | Kontakt | Strony