Tanie linie lotnicze


Tanie linie lotnicze


Bilety lotnicze - Wyszukaj najtańszy!

Linie lotnicze

Rezerwacja biletów lotniczych

Latanie - forum dyskusyjne

Tanie linie lotnicze - Promocje

Kraków (KRK) - promocje na tanie loty z Krakowa

Międzynarodowy Port Lotniczy imienia Jana Pawła II Kraków-Balice, nazywany też często lotniskiem w Balicach, narodził się w roku 1964. Właśnie wtedy podjęto decyzję o tym, aby do ruchu pasażerskiego przeznaczyć część lotniska wojskowego, które do tej pory znajdowało się w tym miejscu. W roku 1995 lotnisko Kraków przyjęło swoją obecną nazwę, w ciągu ostatnich lat notował przy tym wyjątkowo dynamiczny rozwój. Dziś mówi się o nim jako o drugim (po porcie na warszawskim Okęciu) lotnisku w kraju. W przyszłości planuje się zresztą dalszą rozbudowę krakowskiego portu lotniczego, badania prowadzone wśród pasażerów potwierdzają bowiem, że istnieje duże zapotrzebowanie na znacznie większą niż do tej pory liczbę połączeń.

Loty krajowe z Krakowa

Krakowski port lotniczy obsługuje zarówno loty krajowe, jak i zagraniczne. W tym pierwszym przypadku odpowiada za nie EuroLOT (rejsy do Gdańska, Warzawy, Szczecina oraz Poznania), któremu niedługo wyrośnie poważny konkurent w postaci linii lotniczych OLT Express planujący między innymi połączenia lotnicze do Wrocławia. Sami podróżni najchętniej wybierają się samolotem do stolicy, wśród portów zagranicznych, do których można dostać się z Balic niezmiennie króluje zaś Londyn oraz niemieckie Monachium.

Linie lotnicze latające z Krakowa zagranicę

Terminal międzynarodowy obsługuje między innymi połączenia organizowane przez polski LOT (między innymi z Krakowa do Aten, Paryża, Frankfurtu nad Menem i Rzymu), niemiecką Lufthansę (loty z Krakowa do Monachium, Frankfurt nad Menem i Dusseldorf), czeskie linie lotnicze Czech Airlines (rejsy do Pragi) oraz irlandzką firmę Aer Lingus (połączenia z Dublinem). W sezonie z Krakowa można również wybrać się również do ciągle egzotycznego islandzkiego Reykjaviku (Iceland Express) oraz włoskiego Neapolu (Trawel Fly). Obecnie negocjowane są między innymi połączenia lotnicze z amerykańskim Chicago oraz sezonowe loty na Wyspy Kanaryjskie, które mają dodatkowo zwiększyć atrakcyjność krakowskiego portu lotniczego.

Tanie linie lotnicze Kraków - promocje

Wpływ na dużą popularność krakowskiego lotniska ma również znacząca liczba tak zwanych tanich linii lotniczych pozwalających na rejsy w bardzo przystępnych cenach. Wśród linii w szczególny sposób zasługujących na uwagę wypada wspomnieć między innymi tanie linie lotnicze Ryanair (promocje na tanie loty do Alicante, Barcelony, Edynburga, Londynu, Oslo, Paryża i Rzymu), liniach lotniczych easyJet (promocje na loty do Edynburga, Belfastu, Londynu oraz Paryża), a także o tanich liniach lotniczych Volotea, które w najbliższym czasie planują umożliwić pasażerom odlatującym z Krakowa tanią podróż do Wenecji.Tanie linie lotnicze : Warszawa | Kraków | Gdańsk | Wrocław | Katowice | Szczecin | Łódź

Copyright © 2005 - 2014 lotnicze-linie.pl | O serwisie | Współpraca | Kontakt | Strony