Tanie linie lotnicze


Tanie linie lotnicze


Bilety lotnicze - Wyszukaj najtańszy!

Linie lotnicze

Rezerwacja biletów lotniczych

Latanie - forum dyskusyjne

Tanie linie lotnicze - Promocje

Lotnisko Katowice (KTW) - linie lotnicze i promocje na bilety z Katowic

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach zlokalizowany jest w odległości około 30 kilometrów na północ od centrum Katowic. W czasie drugiej wojny światowej na jego terenach znajdowało się zapasowe lotnisko wykorzystywane przez Trzecią Rzeszę, po zakończeniu działań wojennych zadecydowano zaś, że teren ten nadal będzie wykorzystywany w tym celu. Lotnictwo cywilne musiało czekać na jego przekazanie aż do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, do roku 2000 cywilny i wojskowy port lotniczy funkcjonowały przy tym w tym samym miejscu., Dziś katowickie lotnisko jest już wykorzystywane wyłącznie przez samoloty transportujące ludność cywilna, jeżeli zaś bierzemy pod uwagę liczbę odprawianych pasażerów, mamy do czynienia z trzecim, co do wielkości portem lotniczym w Polsce ustępującym jedynie warszawskiemu Okęciu oraz krakowskim Balicom. Co ciekawe, port lotniczy w Pyrzowicach jest również najwyżej położonym lotniskiem cywilnym znajdującym się na terenie naszego kraju.

Promocje linii lotniczych na loty z Katowic

Pasażerowie zainteresowani rejsami międzynarodowymi mogą wybierać wśród ofert i promocji przygotowanych przez co najmniej kilka interesujących linii lotniczych. Polski LOT umożliwia im połączenia lotnicze i ma promocje na loty z Katowic do Monachium czy Turynu, skandynawskie linie lotnicze SAS obsługują połączenia na trasie do Kopenhagi, niemiecka Lufthansa pozwala na szybkie dotarcie do Frankfurtu nad Menem, powodów do narzekania nie mają przy tym i ci podróżni, których interesują oferty tanich linii lotniczych. Wizz Air to przede wszystkim gwarancja odbycia taniej podróży. Ta tania linia ma często promocje na bilety w bardzo niskich cenach z Katowic do Barcelony, Dortmundu, Frankfurtu nad Menem, Kolonii, Madrytu, Mediolanu, Oslo oraz Paryża, z ofert tych linii można jednak korzystać również planując lot z Katowic do Liverpoolu i Londynu, ukraińskiego Kijowa, a w sezonie wakacyjnym – do Burgas w Bułgarii. Z kolei linie Ryanair umożliwiają rejsy w kierunku Dublina, Bristolu, Birmingham, Londynu i Manchesteru. Jeśli śa promocje to ceny na bilety lotnicze w tych lotach spadają nawet ponizej 50 pln w jedną stronę.

Podróżni odprawiani przez pracowników katowickiego portu lotniczego nie planują jednak wyłącznie wypraw za granicę. Coraz większą popularnością cieszą się także połączenia krajowe zwłaszcza, że z Katowic można już wylecieć między innymi do Warszawy (LOT), a w niedalekiej przyszłości otwarte zostaną również połączenia wiodące do Poznania, Rzeszowa oraz Szczecina (OLT Express). Duże zainteresowanie turystów sprawia, że lotnisko w Pyrzowicach obsługuje coraz więcej lotów czarterowych.Tanie linie lotnicze : Warszawa | Kraków | Gdańsk | Wrocław | Katowice | Szczecin | Łódź

Copyright © 2005 - 2014 lotnicze-linie.pl | O serwisie | Współpraca | Kontakt | Strony